Děkujeme našim partnerům:

pfcp fincentrum-logo


" per aspera ad astra "

Byznys zvaný trading I.

30.12.2008 10:16

Přes množící dotazy na blog o tradingu se s vámi u šálku mé dobré večerní kávy podělím o můj pohled na Byznys jménem trading. Text je určen pro lidi, kteří hledají způsoby a mají otevřenou mysl při cestě k úspěchu. Pokud při slovu riziko křičíte a utíkáte nebo se schovávate a vyhovuje vám stavební spoření, možná ani nemusíte číst dále.
Blog nemůže ani nebude poskytovat jednotlivé typy na různé spekulace / investice, pouze má ukázat cestu k dalšímu vzdělávaní.

K pojdu " trading" jsem se dostal před pár lety. Jednoduše jsem byl fascinovám a dodnes jsem. Přistupuju k němu, jako k nejlepšímu podnikání na světě. Jsem závislý pouze sám na sobě, neřeším zaměstnance, prostory, pracovní dobu, žádné velké výdaje k tomu potřebné. Jediné co je třeba, je vzdělání -ať už knihy či kvalitní články/seriály o tradingu na internetu v eng i cz jazyce. Pc a internet, čas a hlavně CHTÍT. Trading je takový jak k němu přistupujete, pokud budete sázet vše na 1 koně, nebudete se přiliš lišit od lidí ve vegas co jdou a dají vše na černou. Jestliže v něm uvidíte jen riziko, riziko to pro vás i zůstane. Já v něm vidim úžasný svět, zrcadlo mé osobnosti v jednotlivých obchodech, ovládaní svých emocí a též budoucnost a příjmy.

V tradingu jde o aktivní řízení obchodů, sám dlouhodobé investice do akcií typu buy n hold nevyznávám, ale věřím je jsou též pro někoho zajímavé. Moji prioritou jsou komodity jako zlato, ropa, indexy jako dow, s&p500 a v současné době i forex, kde se obchodují měny. Pokud je toto vše nové začněte na financnik.cz kde je tuna zajímavých materiálu ke studiu zadarmo a přesto kvalitní, viz . manuál zdarma.


Používám metody, které fungují za krize i bez krize, metody, které fungují v trendujícím trhu ale i trhu, který jde do strany. Našel jsem pro sebe perfektní systém a pochopil, že svatý grál není dokonalá strategie ani úžasný tipy " analytiků" a nový indikátory. Svatý grál je obchodník sám a jeho postoje k trhu a k jeho strategii.
Je to o disciplíně, zvládání emocí a moneymanagementu i o důležitosti nikoli vstupů, ale výstupů z obchodů.
Jak psal Kiyosaki v jeho knize - Jsou lidé, kteří neustále hledaji nejnovější a "nejlepší" diety ale už neví o tom, že nemají osobnost na to, aby je dokázali držet.
Též je spousta obchodníků co hledá buď důvody proč to nejde a utíkají a to jsou právě ti co jsou nejvíce slyšet- nebo skáčou z jednoho super systému na druhý- místo toho aby pracovali na sobě a nechaly si nějaký na pohled "prachobyčejný" systém vlézt pod kůži a začít vydělávat.

Pokud již nějaký čas obchodujete, ať se vám daří nebo ne případně chcete a začínáte, začněte tam, kde jsem psal a přiště se podíváme na další kroky.


Pokud se vám blog nelíbil, na googlu můžete najít spoustu jiného čtení. Každopádně kritiku spojenou s novou myšlenkou uvítám, výkřiky do tmy nikoli.

slavná to krize

15.12.2008 23:02

V posledních měsících se opravdu velmi bavím.
Jak média a jejich ohromná moc opět zveličuje krizi,den co den straší lidi s krizí atd. Občas od lidí kolem slyším opravdové perly jakože se bojí o úroky na hypotéce a přemýšlí o 10leté fixaci nebo že si musí vzít půjčku protože je krize a nebudou peníze ba dokonce že kvůli krizi koupí méně dárku a musí šetřit. ano , musí šetřit, avšak to, že musí změnit myšlení, vzdělávat se a investovat už neví, tak raději jsou vyděšení z krize a je to taky další šikovná sebeomluva proč to nejde a proč nejsou peníze.
Můj pohled na krizi? Je to úžasný stav trhu. Je to šance pro ty, co věří tomu, že díky investicím ve slevě mohou vydělat spoustu peněz. Začíná nová éra investování, nikdy nebyla lepší šance než teď, neexistuje zde žádné "až od zítřka" nebo "po novém roce změním svět"
Kdo hleda důvody, najde je, v tom negativním okolí to problem neni. Kdo hledá způsoby též je najde. minimálně v sobě.
Stačí se podívat na světové burzy, i "aspoň" podílové fondy. Behěm pár let můžem být o 70% nahoře nebo taky ne, ale šance vs riziko je perfektní.
Pokud se Vám myšlenka nelíbí, doporučuji stavební spoření s +- 0 % p.a. všetně inflace nebo začít něco dělat a vzdělávat se
:-)

Myšlení v praxi?

02.12.2008 00:55

Při studování různého zajímavého čtiva, jako Kiyosakiho, mi věci pomalu pěkne začínají zapadat do sebe. Chci se pozastavit nad jeho myšlenkou že "Chudým zvýšením příjmu nic nevyřeší, ba naopak dokonce zvětší dluhy"
Přišla mi to jak teoretická poučka. Před pár dny jsem byl na kafi s kamarádem a on mi začal povídat ....(přidal jsem totiž k tradingu pár dalších aktivit - jako např zajištění dalších přijmů)
" Filipe, máš takový nic moc auto, tak bys mohl vzít něco lepšího ne, nějakou půjčku, když budeš víc vydělávat tak si můžeš teď dovolit víc splácet"
Tahle věta mě naprosto flákla přes nos i po hlavě a dokonale mi ukázala jak myslí chudí - přesně naopak. Místo toho, abych si mohl, jak chci, ukládat víc peněz, rozvíjet svoje aktivity a zvětšovat trading účet bych měl tyto peníze směřovat do nečeho co 1) žere penize za opravy a to stojí nemalé $ = minus
2) úroky = minus 3)připraví mě o čas strávený placením splátek a peníze který by naopak mohli aktivně fungovat a jít nahoru 4) a v neposlední řadě budu jezdit po splacení opět starym krámem který neprodám možná ani za půl původní ceny bez úroku..
Znám spoustu lidí, kterým např v 18ti letech skončilo různý spoření.. Co udělali? šli koupit auto..motorku..prochlastali to..Dnes? Vesměs to jsou pokladní, skladníci, truhláři, řidiči... nebo věční studenti bez peněz. Nemají nic a nikdy nic mít nebudou.
Pokud se jich zeptáte co bylo před dvěma lety nebudou vedět... ja vím např. že jsem bral za 1000kč benzin, platil to..., příjem měl tolik... a uložil jsem si tolik.
Je neuveřitelné co udělá čas.
Oni jsou vzadu, já pár kroků vpřed. Ve 22 si držím slušný náskok a hodlám VŠEM utíkat
:)
PS. snad příště už k tomu tradingu ;)

Vlak do stanic bohatství a chudoba

27.11.2008 01:36

Velmi často přemýšlím, kam lidé směřují, bohužel, jsem nic nevymyslel - ono totiž není co, drtivá většina národa totiž nesměřuje vůbec nikam. Přemýšlejte o tomto = odpoledne nastartujte auto a jeďte, kam vás napadne, kamkoliv, zastavte se kde chcete, občas se něco porouchá, možná trefíte srnku, ale pořád jedete , zastavíte se pro benzín, nadáváte na vládu, daně - jak je benzin drahej, opět pokračujete ve svém výletě a pořád ne a ne někam dojet..jedete dokud auto funguje a nezrezne. Připadá vám to jako nesmysl? Máte pravdu, ale proč tedy podobným způsobem spousta lidí řídí svůj život, bez cíle, s překážkami a bez mapy kudy kam?
Když se podívam pár let zpět, nechápal jsem proč je tak důležité mít cíl. Dnes se dívám na vše jinak i na maličkosti a denní drobnosti v "myšlenkách" neuveřitelně ničí veškerá pozitiva , hned dám příklad.
To nejde! Ten autobus nemůžem stihnout! To nemá cenu tam jezdit ! To stejně už mít nebudou ! To je ale hajzl, že on má lepší auto a já ne ! Já tu zkoušku nedám ! Mě do té práce stejně nevezmou!
Tyhle fráze a desítky dalších slyším naprosto každý den, proč to ve mě budí pocit, že každý si za vše může vlastně sám? Jak můžu dojet někam, pokud to nezkusím? Jak můžu dostat práci, když budu nadávat,že to dostane určitě někdo jiný a sedím radši naštvaný v té své? Logiku to nemá žánou, přesto to každý z vás říká nebo slyší.
Co takový horolozec, jeho cíl je vrchol, vrchol nebo vrchol, nic mezítím, aby tam zabořil svojí vlajku a podíval se na svět očima vítěze.
pocit úspěchu a výhry
http://greensboring.com/pod/rocky_steps.jpg
Jak by asi ten horolezec dopadl, kdyby si říkal, to nejde, je tam zima, zmrznu, nebo zakopnu a rozbiju si hlavu o kamen ? Jak by dopadl J.Jágr kbyby si říkal - kašlu na to dnes, je tam zima, na ledu to klouže, ještě se mi něco stane? Jak by dopadl K.Loprais na Dakaru říkat si stejně se mi porouchá auto a sežerou mě lvi nebo mě usmaží slunce.
Ne, těhle příběhů je spousty a spojuje je jediná věc - myšlení. Tak proč, spousta z vás vlastně CHCE prohrávat každý den za dnem?
I já jsem právě vyhrál - napsal jsem první blog.
Pokud se dočkám zpětné vazbý, příště se dostanu k dalším nápadům, příběhům, důvodům (proč to jde, a pokud ne - tak to jde další cestou). Ja svoji cestu našel a hodlám se o ní s Vámi podělit.

Přemýšlejte o tom co jsem napsal.

FL

7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos