Děkujeme našim partnerům:

pfcp fincentrum-logo


Perspektivní trhy a postihování korupce

Facebook míří na burzu: Koupit či nekoupit jeho akcie?

07.05.2012 12:36

Hodnota společnosti Facebook by mohla pohybovat podle agentury Reuters mezi 77 (cca 1,5 bil. Kč) až 96 miliardami dolarů. Facebook si klade za cíl největším prodejem akcií v historii internetového sektoru získat 10,6 miliardy dolarů, spekuluje se ale i až o částce 11,8 miliardy dolarů, kterou by investoři prodejem celkem 337,4 milionu akcií mohli získat. Prezentace se má podle jednoho ze zdrojů agentury Reuters zúčastnit i zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Obchodníci na Wall Street s jeho účastí na prezentaci příliš nepočítali, protože Zuckerberg vynechal i březnovou schůzku s analytiky. Hlavní slovo tam měla provozní ředitelka Sheryl Sandbergová a finanční ředitel David Ebersman. Zuckerberg svou absencí popudil některé investory, kteří poukazují na to, že člověk, který má nad firmou kontrolu, by měl s akcionáři mluvit.

Světová největší sociální síť pokračuje v povzbuzování investorů ochotných k investování navzdory ne příliš dobrým výsledkům prvního čtvrtletí letošního roku, které vyvolaly dohady, zda je společnost schopna v dlouhém období udržet svůj velký růst.

S akciemi Facebooku by se mohlo začít obchodovat už 18. května. Vstup akcií Facebooku na burzu patří k nejočekávanějším finančním událostem roku.

Facebook je provozovatelem největší internetové sociální sítě na světě a jeho vstup na burzu patří k nejočekávanějším událostem roku. Facebook už dříve avizoval, že chce na burzu vstoupit během letošního roku, přičemž jeho akcie se mají objevit na trhu Nasdaq, a to se zkratkou FB.

Zisk Facebooku se v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně snížil o 12 procent na 205 milionů dolarů, a to především kvůli růstu výdajů v rámci agresivní expanze firmy. Příjmy za čtvrtletí vzrostly o 45 procent na 1,06 miliardy dolarů. Koncem března měl Facebook 901 milionů aktivních uživatelů, zatímco koncem loňského roku jich měl 845 milionů.

Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.

Prozatím nebyl vložen žádný komentář

Přidat komentář


Váš e-mail nebude na tomto webu zveřejněn.

Vaše WWW-adresa bude zveřejněna.
(Konce řádku budou převedeny na <br />)
(Jméno, e-mail & web)
(Povolit, aby mne mohli uživatelé kontaktovat kontaktním formulářem (Váš e-mail nebude zveřejněn.)
7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos