Děkujeme našim partnerům:

pfcp fincentrum-logo


Můj osobní blog

Binární opce pod drobnohledem

26.12.2016 22:55

Jeden z nejnovějších finančních nástrojů – binární opce neustále roste na oblibě. Zajímají vás jeho principy, a jak může jednoduchý binární obchod vypadat? Pokud ano, tak dávejte pozor, mohlo by vám to zaručit budoucí spolehlivý přínos peněz

Jak binární opce fungují?

Cena klasických opcí může jít do dvou směrů – bud nahoru, anebo dolů. Odtud také pochází jejich název binární (2 možnosti). Binární opce fungují jako typ investice – vše, nebo nic. Neexistuje žádná střední cesta u binárních opcí, kdy vyděláte, nebo proděláte jen část investice. Vždy bud obdržíte celý zisk, který většinou bývá 70-92%, anebo ztratíte celou investici. Tato čísla Vás mohou trochu zastrašit, protože při prohraném obchodu ztratíte celou investici, tedy 100%, ale získat můžete maximálně 70-92%. Je tedy jasné, že obchodovat binární opce pouhým tipováním je holý nesmysl. Musíte obchodovat tedy se strategiemi, ty Vám mohou pomoci, abyste vytvářili více výdělečných obchodů, než těch prodělečných. A tím pádem vám mohou tedy pomoci i vůbec na binárních opcích něco vydělat. Bez nich se do obchodování nemá cenu ani pouštět. Binární opce nejsou totiž ruleta a kdo je tak obchoduje brzy skončí s trpkou ztrátou investic


Vytváření binárního obchodu

Otevření nového binárního obchodu je velmi jednoduché. K tomuhle účelu slouží binární brokeři, ti vám poskytnou svou platformu a všechny nástroje nutné k obchodování. K přístupu na jejich platformu vám většinou stačí pouze internetové připojení a počítač, nebo nějaké chytré zařízení. Jakmile se přihlásíte k brokerovi, tak si zvolíte co vlastně chcete obchodovat. Může se jednat o známé indexy a akcie, anebo o komodity a měnové páry. Po zvolení některého z těchto podkladových aktiv si vyberete jak dlouho má obchod trvat. Může to být 60 vteřin,2 minuty, 5 minut, anebo i několik hodin a měsíců. Výběr této expirační lhůta je klíčový. Cena aktiv se neustále mění, ted jde o to, jestli bude vyšší, anebo nižší v čase, které vy zvolíte. Následně vyberete investici, s kterou chcete do tohoto obchodu vstoupit. Já osobně doporučuju investovat jen taková částky, kterých vám nebude líto, že je investujete. Následně už jen vyberete, jestli cena půjde nahoru, anebo dolů. Celý proces vytváření obchodu potvrdíte tlačítkem „koupit“.


Výhody binárních opcí

Výhoda od jiných finančních instrumentů, kterou mnozí obchodníci ocení je, že přesně víte do čeho dete. Tím mam na mysli, že je vám předem jasné kolik můžete získat a kolik tratit. Navíc je vám také jasné za jak dlouho váš obchod skončí a kdy přesně budete vědět úspěšnost vaší vytvořené pozice. Kromě toho si můžete obchodování vyzkoušet i na demo účtech na binární opce. Tyto demo účty poskytují někteří binární brokeři svým obchodníkům, aby jim poskytli možnost si obchodování vyzkoušet, bez toho aniž by vkládali do pozic své vlastní prostředky. Kromě testování obchodů si také parádně „osaháte“ obchodní platformu brokera a zjistíte, jak to vše funguje.

Binární obchodování - Jednoduchý nástroj k zbohatnutí?

18.08.2015 23:00

V poslední době narážím na stránky, nebo i na jednotlivé komentáře, které píší o tom, že binární opce a jejich obchodování je tak jednoduché, že na tom dokáže prostě každý vydělávat. Chtěl bych tedy v tomto článku napsat svůj vlastní názor na toto téma a jak si myslím, že to doopravdy je.

Takže pro ty, kteří binární opce vůbec neznají v krátkosti vysvětlím, jak se obchodují a jak se na nich vydělávat. Při binárním obchodováním vsázíte na tzv. podkladová aktiva (To je třeba ropa, měnové páry, akcie FB, Googlu apod) a vy vyděláváte na tom, pokud správně předpovíte, jakým směrem se jejich cena posune. Na výběr máte pouze z 2 možností - bud půjde hodnota nahoru (High), nebo dolů (Low) - odsud také pochází název klasických opcích High/Low. Binární obchodování zní jednoduše ne? Kde je tedy ale ten problém? Není to tak ani problém, jako komplikace. Jak můžete vědět, jestli hodnota za 15 minut půjde nahoru, nebo dolů? Prostě si tipnete podle grafu? To asi není moc šťastné řešení co? V takovém případě byste přeci měli cca.50% šanci na úspěšný obchod.

Náhodné obchody tedy ne, tudy cesta nevede. Zodpovědné obchodování za použití binární strategie, jak už technické, nebo fundamentální je ovšem úplně něco jiného. V takovém případě se vaše šance na otevření ziskové pozice výrazně zvětšuje a dlouhodobě máte šanci na pěkný přivýdělek (v případě, že vaše strategie aspon trochu funguje). A kolik vlastně můžete vydělat, pokud je váš obchod úspěšný? Většinou 70-85%, podle volby brokera a podkladového aktiva. Jak vidíte, tak v minimu a maximu je rozdíl celých 15%, to je poměrně dost, co? Ano, to je a právě proto je důležité volit brokera s vysokými výnosy.

Vysoké výnosy ovšem nejsou vše! Ano jedná se o jeden z hlavních předpokladů při výběru brokera, musíte si ale také prvně zjistit, jestli má váš vyhlídnutý broker ČNB licenci (pokud by ji neměl, tak nejen, že nemáte žádnou záruku, když u něj obchodujete, je to ovšem také nelegální). S licencovaným brokerem se ovšem nemáte čeho bát. Já osobně mám rád brokera TopOption, který má jak ČNB licenci, tak i evropskou CySEC a nabízí výnosy kolem 80-85%. Více o něm můžete také třeba naleznout v článku TopOption recenze na mem oblíbeném webu o binárním obchodování. TopOption je sice nejoblíbenější broker v Česku, i tak Vám ovšem nemusí vyhovovat (třeba se vám nebude líbit jeho obchodní platforma), v takovém případě se doporučuju podívat na nějaké srovnání brokerů a sledovat, jestli má broker licence, dobré výnosy, dobré ohlasy od ostatních obchodníků a popřípadě demo účet (pokud si obchodování budete chtít prvně vyzkoušet).

Kolik si vložit k brokerovi na obchodní účet? Záleží na každém, já osobně jsem vkládal 250 dolarů, abych alespon trochu dodržoval money managment, obchod u brokera u kterého obchoduji lze založit od 10 dolarů, takže i kdybych chytil nějakou špatnou vlnu proher, tak se mi nemůže nic stát. Pokud si vložíte třeba jen 100 dolarů a prohrajete hnedka na začátku (nejspíše ne všech 10 obchodů, ale stejne třeba 5), tak pak budete ve velkém stresu a binární obchodování není jen o strategiích, ale také o psychice!

Binární opce finanční nástroj, nebo hazard?

09.04.2015 22:21

Obchodování s binárními opcemi se v posledních letech stalo jedním z nejdiskutovanějších online obchodování. Jedná se o pouhý hazard, nebo za opcemi stojí i opravdová možnost nehazardního přivýdělku? To vše si zkusíme rozebrat v mem osobním blogu, právě zde na investujeme.cz. Nebudu povívat o tom, jak obrovské částky s binárními opcemi výdělávám, ale chtěl bych Vám spíše vysvětlit, jak to funguje pro bězného uživatele, který nemá žádné zkušenosti s opcemi.Většina lidi, by vás lákala na to, jak je jednoduché rozhodnout, jestli hodnota aktiva bude třeba za půl hodiny výš, nebo níž než je nyní. Ano sice máte na výběr pouze 2 možnosti, tudíž kdybyste obchodovali bez jakékoliv strategie, tak máte již 50% šanci na úspěch, ale to nestačí, pokud chcete být dlouhodobě v profitu. Já jsem si vypočítal, že pokud chci obchodovat, alespon tak, abych nebyl ve ztrátě, tak musím vyhrát alespoň 55% obchodů (mám dojem, že se tomu říká breakeven ratio). Pokud ovšem nemáte předešlé zkušenosti s binárními opcemi, tak těchto 55% jen tak nedosáhnete. Naštěstí, ale existují tzv. strategie na binární opce, které méně či více fungují. Nebudu Vám doporučovávat nějakou konkrétní strategii, protože takhle to prostě nefunguje. Nejlepší způsob pro Vás bude, když si vezmete nějakou strategii a budete si ji zkoušet bud na demo účtu, nebo prostě jen podle předešlého grafu. Díky těmto 2 způsobum můžete zjistit, jestli pro vás má vůbec obchodování smysl. Pokud se vám podaří vybudovat takovou strategie, která bude úspěšná, tak ovšem taky nesmíte zapomínat na MM (neboli- li money management). Jeho dodržování je jako u každého zodpovědného obchodování povinností. Takze podle mě binární opce jsou opravdu spíše finančním nástrojem, než hazardem, pokud se v tom již trochu vyznáte. Závěr o opcích si ovšem musí každý udělat sám, protože ne každý se mnou musí souhlasit.


Pokud po mém přečteném článku uvažujete, kde lze tento demo účet založit a jak funguje, tak vám ještě v rychlosti poradím. Demo verze funguje na stejném principu jako realné obchodování. Místo opravovaných pěněz (třeba dolarů) ovšem obchodujete pouze s fiktivními pěnězi, které vám manager účtu připíše na účet. Demo účty na binární opce lze založit u většiny brokerů, ale jsou téměř vždy podmíněny vkladem. A jak tento vklad funguje? Jednoduše vy si necháte založit reálný účet a vložíte alespon minimální vklad. Poté požádáte svého managera účtu o založení Dema. Po jeho založení budete mít vždy na výběr, jaký z účtu chcete právě využít - cvičný, nebo reálný. Ten vklad, který jste museli učinit k vytvoření účtu si u většiny brokerů můžete vybrat. Dejte si ovšem pozor, aby se jednalo o prověřeného brokera, kterému můžete věřit.

Nějakou dobu jsem svůj blog neaktualizoval a tak jsem se rozhodl napsat alespon o tom, kde mě nyní můžete zastihnout obchodovat. Většinu času obchoduji u brokera TopOption o kterém můžete nalézt více informací v příspěvku TopOption recenze. U brokera zatím obchoduji pouze na demo účtu, ale brzy nejspíš začnu s reálnými financemi. Někdy také obchoduji i u Optiontrade, ale u TopOption se mi líbí víc jejich platforma, takže budu nejspíše obchodovat pouze tam.

7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos