Děkujeme našim partnerům:

pfcp fincentrum-logo


Citibank aneb Vrchol amatérismu

24.02.2009 11:45

Citibank je, nebo alespoň svého času byla, největší světovou bankou. Svou pobočku má (zatím ještě) i v České republice. Nyní se spekuluje o výrazných potížích banky, které by mohly vyústit v její zestátnění nebo dokonce krach.

Osobně jsem uživatelem jedné kreditní karty Citibank. Karta mi naprosto vyhovuje svými vlastnostmi (bezúročné období, sleva při nákupech, dodatková karta v rámci ceny, přijatelná cena) a její používání je bezproblémové... dokud se nevyskytnou problémy.

V nedávném blogu jsem popisoval svou zkušenost s reklamací platby zaúčtované dvakrát. Ta měla ještě dohru, kterou jsem původně nechtěl zveřejňovat, ale vzhledem k nejnovějšímu prokázání neschopnosti banky se podělím i o dovětek reklamace (o jejímž úspěšném vyřízení či zamítnutí dosud nemám zprávu).

Reklamace se týkala karty manželky, přičemž jsem ji vyřizoval já, jakožto držitel hlavní karty a majitel účtu, k němuž jsou karty vedeny. Den nebo dva po podání reklamace ovšem pracovnice banky volala mé manželce, že jakožto majitelka hlavní karty (?) musí reklamaci podat ona. Žádost máme vyplnit znovu, podepsat ji oba a odeslat do banky. Teprve po několikerém ubezpečení, že majitelem hlavní karty jsem já ("ne, tady v systému vidím, že majitelkou karty jste vy, nikoho jiného tu nemám") se pracovnice banky ujistila, že skutečně manželka není hlavní majitel účtu a že je tudíž reklamace podána v pořádku...

Tím komplikace ovšem nekončí. Manželka po svatbě změnila jméno. Nové údaje hlásila bance. Přesvědčit je, že skutečně nepotřebuje notářsky ověřenou kopii oddacího listu, se podařilo, až když si pracovníci pobočky zavolali na vlastní informační linku banky. Budiž...

Dnes volali manželce z banky znovu. Jestli by se prý mohla dostavit na pobočku. Proč? Zapomněli si udělat kopii občanského průkazu.

Přátelé a kamarádi se nás ptají, proč stále zůstáváme u Citibank. Není to naše hlavní banka, máme u ní jen kreditní kartu. Setrvání u ní zvažuji vždy, když s ní vstoupím do jiného kontaktu než běžné placení kartou a úhrada zůstatku. Ale asi u ní zůstanu i po této zkušenosti - alespoň mám vždy po ruce humornou (přesněji tragikomickou) historku pro dlouhé zimní večery.

18 komentářů

Komentář od uživatele Martin Kot [Návštěvník] Email
Jsem vlastníkem kreditní karty O2 citibank a od 19.12.2008 není banka schopna odpovědět na mou stížnost týkající se nedobíjení kreditu částkou odpovídající tržbě za platbu u obchodníku, dle sazebníku mimo jiné tištěném na faktuře výpisu. Dle podmínek reklamačního řádu je operátorka (zastupující Citi.)povinna odpovědět do 30 dne od podání reklamace. A tak jsem po 30-ti dnech co měsíc v kontaktu s operátorkou (pokaždé jinou) ubezpečován, že moje žádost bude určitě vyřízena a že po přidání další reklaamace s několika vykřičníky se mi určitě ozvou. Dnes je 26.2.2009 a stále nic. Absolutní NEPROFESIONALITA a špatný přístup ke klientovi.Stejnou reklamaci jsem již podával v minulém roce již 2x.
26. 02. 09 @ 22:09
Komentář od uživatele Mario [Návštěvník]
nevim jak jste informovan, ale citi kreditni karta neni kvalitativne zase uplne to same jako mit u nich ucet. pokud mate pouze kartu, stara se o vas jen nejaka neurcita slepice na telefonu nekde v brne. tyto slepice, nekdy i kohouti, se dost casto meni, a to nejen v teto bance. nejsem v managementu citibank, ale byt po mem, naprosto bych zrusil tuto sluzbu a zameril bych se jen ciste na ucty. proc? protoze je to ztratova vec. nejen citibank bude brecet kolik je ta "draha" sranda stala...
26. 02. 09 @ 22:10
Komentář od uživatele jirka [Návštěvník]
Já jsem u citibank už osm let a považuji ji za nejlepší banku. také jsem reklamoval dvojí platbu z kreditky, bylo to vyřízeno takřka okamžitě. Źádná jiná banka mě nikdy sama o sobě neupozornila na platbu, která se jí zdála podezřelá, ani si neověřovali třeba platbu do zahraničí. Citi ano. myslím, že její služby jsou dobré, ale vždycky nakonec záleží na lidech...
04. 03. 09 @ 19:06
Komentář od uživatele Petr Zámečník [listopad] Email · http://www.investujeme.cz/
To jirka: Možná to souvisí s tím, co psal Mario - využíváme pouze kreditku, účet nikoli, a tak může být rozdílná kvalita služeb. Bohužel jsem se s neprofesionalitou u Citi setkal vícekrát. Kdyby se jednalo o jeden nebo dva "prohřešky", tak by mě ani nenapadlo o tom psát.

Anebo máte buď vy štěstí, a nebo my smůlu. Bohužel se i ve svém okolí setkávám s dalšími perličkami z dílny Citibank... tak nevím.
04. 03. 09 @ 19:50
Komentář od uživatele petpol [Návštěvník]
TO: Jirka. Dlohodobě využívám kreditní kartu Eurotel Citi, nyní o2 citi, kde je vedení karty možné uhradit s pomocí benefit bodů od o2. V říjnu mi v o2 neoprávněně odebrali body (neprotelefonoval jsem 50 minut tři měsíce po sobě)a já neměl čím platit. Ihned jsem zažádal o vydání klasické karty, zcela bezpoplatkové. Jenže, než jsem se dovolal přes hlasové systém na operátora a ten mně zase odeslal na přihlášení do automatického systému a zpět, tak jsem protelefonoval majlant. Volání je zpoplatněna jako na pevnou linku. Když už jsem tolik protelefonoval, tak jsem si počkal na ukončení hovoru, kde Vás požádají o zhodnocení hovoru. Tam jsem jim to osolil. Volali mi potom zpětně z banky a ptali se, cože to má být za špatné hodnocení. Tato zpětná rekace včetně toho, když mi volali, protože viděli platbu jen za 7 Kč byla pro mne však příjemným překvapením.
28. 03. 09 @ 10:21
Komentář od uživatele Lukino [Návštěvník]
Je zajímavé, jak si tady píšete a přitom tu je pouze 5 odpovědí... Banky nezajímají jednotlivci. Produkt je pro všechny a pokud nesedí 1 % tak to opravdu nikoho nezajímá. Nevím k čemu je takový rádoby "blog". Proč raději nevynaložíte energii nalezení lepčího produktu.
30. 03. 09 @ 12:31
Komentář od uživatele Jiri Kadlec [Návštěvník] · http://www.KamPoMaturite.cz
Mohu potvrdit, že Citi je dobrá kreditka, dokud s nima nemusíte komunikovat. Obtěžovali mne telefonáty, smskami, člověk to ruší dvakrát, třikrát, nic.
27. 07. 09 @ 00:30
Komentář od uživatele Honza [Návštěvník]
Tak jsem se nechal operátorem O2 zlákat na O2 CITI kartu. Mám jí aktivovanou něco přes měsíc. První fakturu za telefon jsem uhradil O2 a ne Citibank, síla zvyku, nějak jsem si to neuvědomil až nyní kdy mi přišla pokuta 550 Kč + doplatek za již zaplacenou fakturu + poplatky. Koukal jsem na celkovou sumu s otevřenou pusou a nestačil se divit jak si toto můžou dovolit. Sice je to moje blbost, že jsem fakturu za telefon zaplatil O2, ale mohli na to nějak upozornit, hned bych dal vše do pořádku. Byla to první platba, neuvědomil jsem si to. Nikdy jsem u někoho žádný dluh neměl až na tuto společnost což mně vyloženě nadzvedlo ze židle. S tak arogantním jednáním operátorky jsem se ještě nesetkal. Vše jsem dnes zaplatil a písemně zrušil kartu. S takovými zloději nechci už nikdy mít nic společného. Nechci riskovat např. to, že až budu někdy třeba na dovolené, tak platba příjde o pár dní později a já budu z okna vyhazovat dalším 550 Kč. JSOU TO SPROSTÍ ZLODĚJI!!
01. 03. 10 @ 21:00
Komentář od uživatele Bura [Návštěvník] Email
Pokud se ti to stalo jen jednou, Citi nemá problém pokutu stornovat. Proč by tě měli upozorňovat na něco s číms souhlasil při podpisu obchodních podmínek...Přímo na první straně obchodních podmínek je napsáno, že od data podpisu souhlasíš s tím, že si O2 bude inkasovat z karty platbu za tvůj mobil. Neznalost se neomlouvá kamaráde a pokud seš nesvéprávnej, tak si nemáš pořizovat kreditku.


Jen zmíním tvá slova: "síla zvyku", "koukal s otevřenou pusou", "moje blbost", "mohli upozornit", neuvědomil jsem si to"..... Co ti na to mám říct....

Mám účet u Citibank 2 roky a nemůžu si stěžovat naprosto vůbec na nic. Na pobočce žádné fronty, vždycky usměvaví, všechno funguje......Po zkušenostech s ČSOB a ČS je to jako nebe a dudy.....
30. 03. 10 @ 00:41
Komentář od uživatele gab [Návštěvník]
Mám velmi špatnou zkušenost s platbymi telefonu i komunikací s touto bankou. Také jsem naletěla na O2 citi kartu..Napriklad zrusit kartu nemuzete na pobocce! I kdyz jsem tam kvuli tomu jela do Prahy a ptala jsme se na to! Uz nikdy..
30. 08. 10 @ 07:39
Komentář od uživatele P [Návštěvník]
City bank vrchol amaterismu! Vyřizovala jsem si City bank CSA kartu - jelikož z ní mám východy ve svém elite fly programu! Měla jsem dodat 2doklady totožnosti - dodala jsem kopii 2 rozdílných pasů. (. Volali mi z banky, že neznají nikoho kdo má víc pasů a že musím dodat jiný doklad. Když jsem jim přinesla jiný doklad řekli, že musím podepsat žádost o storno předchozí žádosti a zadat novou žádost. To jsem udělala- nová žádost zadána. Pak čekám, čekám- 3 týdny nic. Volám do banky co se stalo s mou žádostí- zjistili, že jsem ji prý stornovala- jenom odmítli zadat novou žádost, pokud nestornuji tu předchozí na kterou jsem měla neodstatečné doklady totožnosti. Měla jsem dostat 100 000 mil( za můj elite CSA status) za vyřízení karty, které ale City bank zapomněli nahlásit CSA, takže jsem 100 000mil nedostalu a tím jsem přišla o letenku kolem světa. Na reklamace neodpovídají, protože jsou jimi prý zavaleni.
07. 09. 12 @ 21:18
Komentář od uživatele pablb [Návštěvník]
Finanční společnost CITIBANK,jsou zloději a lichváři!!! Nejen,že je tato společnost dceřinnou společností CITIGROUP,která se podílena s dalšími společnostmi na ,,bankovní krizi",ještě si dovolí na tomto trhu vůbec působit!! Na jejich stránkách není žádné upozornění,že jejich dceřinka se podílela na podvodech! Kdybych měl tyto informace na začátku roku 2010,nikdy bych s těmito lichváři,žádnou smlouvu neuzavřel,což je porušení zákona o ochraně spotřebitele.Tato společnost je neseriózní a lichvářská.Na tuto společnost nemá žádný lichvář-to jsou jen slabý odvar proti této ,,společnosti"!! Lidi,pokud s něma máte co dočinění,doporučuji pryč od nich,nebo z Vás sedřou kůži!!!
18. 10. 12 @ 09:41
Komentář od uživatele MB [Návštěvník]
jak tady už někdo napsal "pokud mate pouze kartu, stara se o vas jen nejaka neurcita slepice na telefonu nekde v brne" nerada bych se o někom takhle vyjadřovala, ale tento popis přesně vystihuje to co se mi stalo. Volala mi slečna s tím, že mi nabízejí kreditní kartu od O2, nabídka mě zaujala, ale už jsem si v minulosti zažádala od kreditku u Billy, ale neschválili mi to, tak jsem ji na to upozornila, ale slečna naléhala, že to sice spravuje citibank, ale není to karta od citibank, ale od O2 a že ty podmínky budou jiné než v Bille! Věděla jsem že je to kravina, ale říkala jsem si že za pokus nic nedám...no a samosřejmě zase nic. Navíc když mi říkala po telefonu ten dlouhý proslov o podmínkách mě vůbec nechtěla pustit ke slovu...citibank si u mě udělala dost špatné jméno, když zaměstnává takové amatéry.
03. 03. 13 @ 13:25
Komentář od uživatele jiří [Návštěvník]
Citibank je zlodějská firma, která jenom tahá peníze od klientů!! Mám kreditní kartu, kterou jsem nikdy neaktivoval a 3 roky ležela v šuplíku. Po třech letech chtějí po mně peníze. Bohužel mi dodnes nikdo neřekl, za co mám platit.Volání operátorům nemá smysl, pokaždé vám řeknou něco jiného. Při první telefonátu s operátorem jsem se dozvěděl, že nemám nic platit, že se stal pravděpodobně omyl. Následně mi přišel výpis, kde po mně chtěli peníze s pokutou. Když jsem volal podruhé, pravděpodobně tzv monitorovaný hovor se asi ztratil. Písemně jsme vypověděli smlouvu na kartu, kterou jsem v životě neaktivoval a nepoužil a stále chodí čím dál větší částky, aniž bych věděl za co. Už to, že nemají pro kontakt se zákazníkem bezplatnou linku, svědčí o tom, že tato firma chce jenom tahat z klientů peníze. Když voláte na jejich placenou linku, čekáte dlouhé minuty, přijdete poměrně o vysokou částku za tento telefonát, aniž se něco dozvíte či vyřešíte. Tato firma by měla z ČR zmizet.
16. 04. 13 @ 18:58
Komentář od uživatele kavo [Návštěvník]
je to banda zmrdu zloděju a kurev co otravují lidi
11. 06. 13 @ 11:26
Komentář od uživatele Jaromír Hart [Návštěvník] Email
Jsem obětí CITI Bank. Mám obrovské problémy s chování a vystupování CITI Bank. Po výpovědi dvou účtů, z důvodu vysokých úroků i přístupu operátoru a vedení CITI bank, nemohu zrušit účet, za který si neustále účtují doplatky a k nim penále. Hledám ostatní poškozené pro společný postup žaloby vůči CITI Bank.

Jaromír Hart
06. 08. 13 @ 15:17
Komentář od uživatele Tereza [Návštěvník]
Dobrý den, jak tady tak čtu, tak se spol. Citibank není nikdo spokojen.. Zároveň, ale vidím, že mnozí z vás vůbec neví, co vlastně podepisují.. Nadáváte na úroky, podmínky a následné řešení.. Vše máte přece uvedené ve všeobecných obchodních podmínkách u smlouvy - jde vidět, že češi si klidně podepíší i vlastní úmrtní list, když zjistí, že za to můžou mít peníze.. Navíc nadáváte na placenou linku - jsou i všude jinde, ať jde o elektřinu, telefony, plyn, půjčky... Jestli nechcete platit, napiště nebo si dojeďte na pobočku..

PS: Vulgární umí být každý, ale vyřešit ten hlavní problém včas nikdo.. Pak se všichni diví, že je z něčeho problém..
31. 01. 14 @ 14:36
Komentář od uživatele Karel Skoták [Návštěvník] Email
Udaje svých klientů poskytla Citibank O2. Taky jsem si idiot nechal před 8 lety vnutit půjčku. Zneužili důvěry protože za komunistů by si to nedovolil. Oficielní přihlašovací stránky pro kontrolu účtu zavirovaný, takzvaný Phishing. Po té se začali v částkách 500 Kč (protože do pěti set se neověřuje majitel karty) ztrácet peníze které tato lichvářská společnost po mě později chtěla včetně svého 23,99% úroku a k tomu penále po odmítnutí zplacení protože jsem věděl že jsem žádné peníze nevybíral. Přes právního zástupce a jemu vydaných měsíčních výpisů jsme prokázali takzvané "nestandardní operace" (desítky on-line převodů v částkách 500,-Kč z různých míst ve prospěch jednoho hracího servu v NSR s kreslenou hrou. A protože karta byla pojištěná začala komedie že mě zasílali reklamační protokol který jsem nevyplnil a neodeslal. Stále se to řeší soudně, hrůza. U této společnost se teď řeší ani ne tak vytunelování přes dvě stě klientských účtů pomocí URL adres přímo zaměstnanci této banky, ale to proč tato skutečnost byla takovou dobu před svými klienty zatajována.
07. 06. 15 @ 14:04

Tento příspěvek má 3 komentářů ke schválení...

Přidat komentář


Váš e-mail nebude na tomto webu zveřejněn.

Vaše WWW-adresa bude zveřejněna.
(Konce řádku budou převedeny na <br />)
(Jméno, e-mail & web)
(Povolit, aby mne mohli uživatelé kontaktovat kontaktním formulářem (Váš e-mail nebude zveřejněn.)
7 SEO, Dog Pictures, Dog Photos, Puppy Pictures, Puppy Photos